Požárek-profilovka.jpg

PETR POŽÁREK

Mgr. Petr Požárek
28. 2. 1986
M: 777047665
E: pozarek.petr@seznam.cz
Jazyk: CZE, EN

Stáže:
Austrálie (Sydney FC, 2009-2010)
Rakousko (Linz, 2011)
Izrael (Tel Aviv, 2012)
Anglie (Fulham FC, 2012 / Chealse FC, 2013)
Itálie (Juventus, 2018 / Atalanta, 2020

Vzdělání:
FTVS UK Praha (Mgr., 2009)
UEFA A (FAČR, 2010)
DNS u prof. Koláře (Praha, 2015)
SSP u Dr. Smíška (ČB, 2016)
Mentální kouč (Třebíč, 2017)
Coerver coach (ČB, 2018)
Krizové vedení lidí (BOSCH, 2019)
nástup do studia MBA (Praha, 2020)
Tiger coach (Kops method, 2020, 2021)

Pracovní zkušenosti:

2005 – 2008 fotbalový trenér přípravek a žáků v klubu SK Slavia Praha
2005 – 2007 trenér plavání v klubu Ponorka Praha
2006 – 2008 kondiční trenér ve Squashové akademii Jana Koukala
2008 – 2009 fotbalový trenér OFS ČB
2008 – 2009 fotbalový trenér žáků v klubu SK Dynamo ČB
2009 – 2010 velká zkušenost v australské Sydney
2010 – 2013 šéftrenér přípravek v klubu SK Dynamo ČB

2011 - 2012 kondiční trenér extraligového týmu HC Mountfield
2010 – 2017 vysokoškolský pedagog na PF JU KTVS
od roku 2011 garant školení MŠMT Instruktor fitness
2011 – 2019 školitel licence UEFA C a UEFA B
od roku 2014 spoluzakladatel a trenér v klubu JFA ČB
2018 – 2020 krizový manažer na personálním oddělení ve společnosti BOSCH
od roku 2020 středoškolský pedagog na SPŠSE ČB
od roku 2020 Tygří kouč

S individuální tréninky jsem začal v roce 2005 v Praze při škole na UK FTVS. V této době šlo o neprozkoumanou a nepoužívanou formu tréninku v ČR. Začínal jsem ve Squashové akademii Jana Koukala (atletická a všestranná průprava). Zároveň jsem učil děti plavat ve školičce Ponorka. Trénoval jsem v SK Slavia Praha kategorie U5, U10, U11 a U15. Z těchto hráčů ke mně docházeli rodiče a žádali o tréninky navíc. Pak přišli, ať uspořádám letní kemp. Uspořádal jsem ho na Hluboké a oslovil Karla Poborského přes Tomáše Marušku. Nazvali jsme to Steve kemp (2008). Přijeli hráči ze Sparty, Slavie, Bohemky a Dynama. Od té doby dělám letní kempy. Začal jsem individuálně připravovat budějovické mládežnické sportovce – fotbal, tenis, golf, hokej. Vrátil jsem se zpět do svého mateřského klubu SK Dynamo ČB. Stal jsem se šéftrenérem přípravek a staral se o vývoj těch nejmenších hráčů. To mě vnitřně naplňuje a spatřuji v tom svůj smysl a poslání trenéra.
 
V roce 2009 jsem ukončil studium na vysoké škole a odcestoval do australské Sydney. Zde jsem navnímával a hltal osobní tréninky, fotbalové tréninky a seznámil se se začínajícím Crossfitem. Docházel jsem do klubu Sydney FC, kde jsem sledoval české duo Lavička – Zach. Neuvěřitelná zkušenost.
 
V roce 2010 jsem se vrátil zpět do ČR. Na Hluboké jsem se v RRC centru zabýval osobními tréninky, naskočil do přípravek a rozjel individuální tréninky, které se zaměřovaly na KOMPLEXNÍ ROZVOJ se specifikací do jednotlivých sportů. Nejčastěji se zaměřuji na borce s fotbalovou tématikou.
 
Komplexní rozvoj vnímám jako standard a základ pro každý sport. Propojuji teorii s praxí, kterou nezískáte jinak
než na tréninku. Ale toto slovo se mi nelíbí, protože všichni co chodí ke mně na tréninky, tak jsou moji parťáci. Tréninkovou cestu vnímám jako formu zlepšování a posouvání svých předpokladů ke svým snům. KOMPLEXNĚ PŘIPRAVENÝ jedinec se rovná ZDRAVÝ JEDINEC a to je podle mého cesta k OSOBNÍMU ÚSPĚCHU. A k tomu nedojde jinak než TRPĚLIVOU a NEUTUCHAJÍCÍ  touhou být nejlepší v tom co děláte.

"Petra znám několik let jako nadšeného a iniciativního mládežnického fotbalového trenéra s organizačními schopnostmi určující ho i do role funkcionářského lídra. Konec konců jeho klíčový podíl na založení Jihočeské fotbalové akademie a na její současné, v republice respektované úrovni to dosvědčuje. V tréninku nezapře rozeného i kvalifikovaného pedagoga. Obdivuji jeho lidsky pěkný přístup k dětem, který mu však není překážkou být k nim současně i přiměřeně náročný v trénování. Chce vidět, že se děti na tréninku něco konkrétního naučili. Co je zvlášť důležité pro dnešek i pro Petrovu budoucnost – dětský a mládežnický fotbal se u nás mění před očima a Petr o všem důležitém dění udržuje přehled. " 

 

(Luděk Procházka, Mezigenerační fotbalový a pedagogický guru)

“Z osobního poznání bych Petra doporučil. Jeho ambice korespondují s jeho motivy. Jeho pravidelný rozvoj a zkušenosti zaručují kvalitní práci s mládeží.” 
 

(Jiří Vorlický, fotbalový trenér, metodik a inovátor, specialista na rozvoj osobnosti trenérů, manažerů a coachů)


“Pracovitost, inovace a tah na branku, to jsou vlastnosti, které kolem sebe Petr šíří do svého týmu trenérů i do okolí. Mě osobně setkávání s ním pokaždé o něco obohatí.” 
 

(Martin Daněk, sportovní a mentální odborník na kolektivní sporty, trenér profesionálních týmů, řídící článek klubu FŠ Třebíč a DS Lvíčat)

“Na individualní cvičení k Petrovi chodíme již dva roky. Dětem to pomáhá v přípravě pro jejich sporty (lední hokej a tenis). V tréninku se věnují věcem, na které při klubových trénincích není čas. Díky těmto individuálním tréninkům si deti rozšiřují svoji všestrannost, což je důležitá věc pro každý sport. Tréninky se nesou v přátelským duchu, velmi se nám líbí Petrův přístup k dětem a sportu. Děti z tréninků odcházejí spokojené, odreagované a vysportované.” 

 

(rodiče sourozenců Binterových Lenky, 2009, tenis a Arnyho, 2011, hokej)

“Když bylo Filipovi 6 let, sám za námi přišel, že by chtěl hrát fotbal. Vzpomněl jsem si, že jsem "někde někdy" četl o nějaké nové fotbalové akademii v Českých Budějovicích - o JFA. Chtěli jsme Filipovi s manželkou najít klub, kde se bude nejen rychle učit správně kopat do míče, ale kde se i s ohledem na jeho tělesnou konstituci díky kvalitně vedeným tréninkům vyhneme tomu, co jsme měli (spíše náhodou) načtené - pohybovému stereotypu. Báli jsme se, že pokud ho bude trénovat „jen“ trenér fotbalový nadšenec, mohl by už v nácti letech pověsit kopačky na hřebík...Tak se Filip dostal na první trénink v JFA. A už první tréninky nás přesvědčily, že to bylo správné rozhodnutí. Pod vedením trenérů se poměrně rychle dokázal srovnat s tím, že ostatní spoluhráči začali kopat do míče o dva roky dříve. Fotbal, tréninky i zápasy, v JFA ho baví a i když byly nabídky hrát i jinde, právě Filipův názor rozhodl o tom, že JFA je nejvíc .Dnes (bohužel) platí, že co rodič, to trenér...I touto optikou však musíme s manželkou uznat, že se trenéři snaží vést kluky způsobem, ze kterého je jasně patrné, že se průběžně vzdělávají a pracují na tom, aby tréninky vedli v souladu s trendy poslední doby. Fotbal se prostě vyvíjí. I v JFA je určitě prostor pro další zlepšování, ne vše je sluncem zalité. Jako v běžném životě. Podstatné je, že i v tomto ohledu na sobě JFA organizace pracuje a i to nás naplňuje důvěrou v to, že je Filip (nyní ve věku 9 let) v tom správném Českobudějovickém klubu!” 

 

(rodiče Filipa Pilného, 2012, JFA)

“Ceníme si profesionálního přístupu trenéra Petra Požárka, který získal svým dlouholetým působením ve fotbalovém prostředí. Náš syn své první fotbalové krůčky udělal právě pod jeho vedením. Pro Mikyho je jedním z nejlepších trenérů pod kterým trénoval.Sám Miky k tomu říká ,,Díky tréňovi Požimu cítím neustálé zlepšování  svých fotbalových dovedností, které mě dovedly až do výběru přípravek SK SLAVIA PRAHA....”

 

(rodiče Mikolášek Míči, 2010, JFA/SK Slavia Praha)

"S Požim trénuju čtvrtým rokem, Poži je jeden z nejlepších trenérů které jsem zatím stihl poznat. Poži mě začal trénovat, když jsem přecházel na hřiště 7+1. Když jsem začínal hrát na hřiště 10+1 měl jsem s ním dlouhou letní přípravu, která mi dost pomohla se připravit. Tréninky s Požim mě posouvají dál. Požiho beru jako "Pana Trenéra", ale můžu se s ním bavit úplně o všem. Pomohl mi dost v té psychické stránce. K Požimu na tréninky se vždycky moc těším👍🏼. Poži mi vždycky sežene parťáka na trénink a jsem mu strašně moc vděčnej. "  

 

(Dominik Němec, 2006, SK Dynamo ČB)

"Petra jsem poznala jako začínajícího trenéra v Dynamu v roce 2008, když jsem na Složišti trávila s Nicolasem spoustu času, koukala jsem i na jeho tréninkové jednotky, které už tenkrát byly jiné, myslím že víc novodobé a zábavnější než v ostatních týmech. V roce 2010 kdy Nicolas ukazoval svůj potenciál v týmu 2001 mě oslovil Tomáš Sivok, že by mi chtěl s Nicim pomoct ho ještě víc rozvíjet. První kdo mě napadl byl Poži. Kluci se spolu domluvili a v září 2010 začal Nici navštěvovat první individuální tréninky u Požiho. Myslím, že to bylo 1x někdy 2 krát týdně. To na co v Dynamu při tréninku nebyl čas, to se mu snažil Poži dát. Trénovali spolu rychlost, sílu, dynamiku, změny směru, gymnastiku a taky plavání.....a všechny možné dovednosti, které jsou potřeba mít k tomu, aby fotbalista mohl být ještě lepším fotbalistou. Myslim,že mu to strašně moc pomohlo i v další kariéře, jak ve Spartě, tak v Juventusu, kdy byl opravdu dobře připravený . I teď po prodělání nemoci a zranění spolu zase kluci trénují a Nici se pod jeho vedením  dostává do kondice. Poži to s dětmi neskutečně umí, přenáší na ně  pozitivní energie a naopak. Děti to vycítí a většinou je to  spojí, a baví o to víc, když poznají jeho nasazení a to že tím fotbalem žije, je to pak jízda a zábava pro všechny. Poži trénuje v JFA ročník 2012,  kde už od svých 3 let hraje náš mladší Honza za těch X let je u Požiho  vidět, že nasbíral hodně zkušeností a udělal obrovský trenérský a mentální pokrok. Vždycky se snaží udělat pro děti to neeeeej, svoji práci dělá dětským fotbalovým srdcem a myslím, že je to na jeho práci znát." 

 

(maminka Nicolase Pennera, 2001, Juventus a Honzíka Macouna, 2012, JFA)

“Jirku dáváme na tréninky k Petrovi rádi, protože víme, že jednak o něj bude dobře postaráno (ve smyslu individuálního přístupu) a jednak protože je to cesta ke zlepšení individuálních herních schopností. Přínos vidíme v tom, že aktivně tráví svůj volný čas a zároveň je profesionálně veden v rozvoji svých pohybových (tedy nejen fotbalových) schopností.”
 

 

(rodiče Jirky Trnky, 2010, SK Dynamo ČB)

"Požiho teď znám druhým rokem. Byla první karanténa a já neměl žádnýho trenéra, tak táta zavolal Požimu, jestli bych mohl přijít na trénink. Trénink se mi velmi osvědčil a tak tam chodím do teď. Poži mi pomohl zlepšit všechny vlastnosti co se týká fotbalu, hlavně sílu, posilovali jsme celý tělo a to mi pomohlo být o 50% rychlejším na hřišti a hlavně se mi líbí, že trénujeme věci co se používají při zápase např. hra 2x2, střelba pod tlakem a tak dále. Dostal jsem od Požiho hodně věcí do života, jak být lepším člověkem, ale to si nechám pro sebe a hlavně sebevědomí při zápase. Zlepšili se mi při zápase statistiky a pocit ze hry. Za mě je to nejlepší trenér, umí to s dětmi a je to dobrý člověk. Požiho beru jako člověka, který mi vždycky poradí a nenechá mě ve štychu. Jsem hrozně rád, že ho mám, děkuji moc za všechno Poži🙏." 

 

(Šimon Wölfl, 2007, AC Sparta Praha)

"Petra Požárka bych vyzdvihla jako jednoho z nejlepších trenérů pod kterými můžu trénovat. Petr mi pomáhá si budovat cestičku v mých slabinách a to mě zlepšuje. Můžu mu jen poděkovat za mé zlepšení, týká se to například mé levé nohy, nebo zpravování na mé kondici a technice. Tam kde jsem měla slabiny, tak už nejsou a těžím ze zlepšení. A tímto bych mu chtěla poděkovat za ty hodiny strávené a oddřené se mnou. Díky Petře, doufám, že naše jízda bude pokračovat."
 

- (Kristýna Bartošová, 2008, AC Sparta Praha)

 

"Týna hraje fotbal od 6 let a prošla si velkou základnou trenérů. Petra bych rozhodně řadila na první místo trenérů mládeže. Mezi mnou a trenérem je velká důvěra a spolehlivost. Pokud je Týna spokojená a zároveň unavená z tréninku, což se nevylučuje, tak vím, že trénink splnil to co měl." 
 

(maminka Kristýny Bartošové, 2008, ACS)

“Petr má dlouholeté zkušenosti s výchovou mladých fotbalistů. Díky neustálému studiu a rozšiřování odborných znalostí jeho práce přináší výsledky. Jeho svěřenci se proto výrazně zlepšují. Fotbal pro ně není jen zápas nebo trénink, ale především věc, na kterou se těší! “

 

(Tomáš Klečka, Coerver® Coaching Česká republika / Slovensko)