top of page
Honza-profilovka.jpg

HONZA STARÝ

2. 8. 1991
M: 608 850 572
E: jan.st.vl@seznam.cz
Jazyk: CZE, EN

Vzdělání:

Jazyková škola Polyglot
JČU Tělesná výchova a sport
Kurz psychologie tréninku mládeže
Mentální kouč (Třebíč, 2017)
UEFA A (FAČR, 2018)
Coerver coach (ČB, 2019)
Tiger coach (Kops method, 2020, 2021)

Pracovní zkušenosti:

od roku 2013 individuální i skupinové pohybové tréninky s dětmi a mládeží
od roku 2014 trenér v klubu JFA ČB
2016 - 2017 Hlavní trenér U19 SK Čtyři Dvory
od roku 2017 jsem Grassroots trenérem mládeže v okrese České Budějovice
od roku 2020 Tygří kouč

Od roku 2013 se věnuji individuálním i skupinovým pohybovým tréninkům s dětmi a mládeží, se kterými jsem začal při studiu Jihočeské Univerzity.
 

Od roku 2014 jsem hlavním trenérem v přípravkové kategorii fotbalového týmu JFA ČB
 

Od roku 2017 jsem Grassroots trenérem na okrese České Budějovice, kde se zaměřuji na pomoc školkám a

školám s nastavením výuky tělesné výchovy a pohybových kroužků. Dále pomáhám činovníkům ve fotbalových klubech s nastavením fotbalových tréninků, přístupu k hráčům a nastavení koncepce trénování celého klubu.
Od roku 2019 jsme otevřeli na školách pohybové kroužky, pořádáme také sportovní dny a závody a také kempy a příměstské tábory.

 

V rámci mého rozvoje jsem také prošel kurzy rozvoje pohybových schopností a dovedností, psychologie, komunikace s dětmi i mládeží a také objevení Tygřího světa. Vždy se snažím hráčům vysvětlovat tréninky i plány jejich jazykem tak, aby dokázali pochopit smysl a informace byly správně uchopené. Vycházím jak ze svých herních zkušeností, ale i ze získaných dovedností z kurzů zaměřených na rozvoj dětí a mládeže. I maličký úspěch hráčů, kteří chtějí uspět a mají k tomu dostatek píle, nepřijde sám od sebe, proto se snažím hráčům být nápomocný natolik, aby mohli dosáhnout jejich cíle.

REFERENCE:

„O individuálních trénincích jsem se dozvěděl od Kuby Kašpírka, který již za Honzou jezdil na fotbalové tréninky. Odhodlal jsem se a napsal Honzovi, že bych měl zájem o trénink. Měl jsem chuť trénovat víc než ostatní. Ze začátku jsem jezdil na tréninky asi dvakrát v týdnu, hodně mě to bavilo a vždycky jsem se na trénink těšil. Pokaždé jsme dělali trochu něco jiného a důležité bylo, že jsem si mohl říci, na čem chci zapracovat a zlepšit to. Honza na to připravil správně cvičení. Začaly se objevovat výsledky a postupné zlepšení, které mi pomohly k lepším výkonům a také změně klubu. Když mám čas, tak si vždycky rád přijedu za Honzou zatrénovat.“
 

(Matěj Čechal, 2005, AC Sparta Praha)

bottom of page